Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Aydın Çavuş Seyir Terası

Çöküş
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

 • Aydın Çavuş Seyir Terası

  Konya Meram bölgesi Yorgancı Mahallesi içerisinde yer alan Aydın Çavuş Seyir Terası, piknik alanı içerisinde yer almaktadır. Düz bir ovada kurulan Konya’nın yüksek noktalarından biri olan bu tepe ormanlık alan içerisindedir. Seyir tepede bir adet restoran ve bir adet çay bahçesi bulunmaktadır. Çay bahçesi açık ve kapalı olacak şekilde tasarlanmıştır.

  Aydınçavuş Seyirtepesine Ulaşımı
  Meram son durağa yakın olan Aydınçavuş ulaşım bakımından birçok seçeneğe sahiptir. Ulaşım seçenekleri;

  Taksi,
  Dolmuş,
  Belediye otobüsleri.
  Özel veya kiralık araç.
  Meram Yeni Yol dolmuşları her yarım saatte bir sefer düzenlemektedir. Meram Yeni Yol, Tıp Fakültesi ve Hocafakıh otobüsleri buradan geçmektedir. Meram’daki diğer görülecek yerlerden birisi Meram Bağları mutlaka gitmeniz gereken yerlerdendir.

  Tavusbaba Kimdir?
  Seyirtepe’den önce buraya Tavusbaba olarak bilinen bu tepede bir de türbe bulunmaktadır. Türbede bulunan Tavusbaba’nın asıl adı Muhammed’dir ve kendisi Hindistanlıdır. Selçuklu hükümdarlarından Rükneddin zamanında yaşamıştır. Bu zamanda Seyirtepe’ye gelen Tavusbaba buraya bir mescit yaptırır. Mescid halen tepede ibadete açıktır. Mescit ağaçtan yapılmış tarihi bir eserdir ve o günün mimari özellikleri günümüze taşımıştır.

  Bu Bölgede Alternatif Başka Görülecek Yer Arıyorsanız..
  Dutlukır Piknik Alanı
  Konya Gezilecek Yerler
  Meram Gezilecek Yerler
  80 Binde Devri Alem Parkı
  Meram Karaaslan Hadimi Parkı
  Meram Bağları
Hazırlanıyor...
X